Najważniejsze zasady i wskazówki prania pościeli hotelowej

Najważniejsze zasady i wskazówki prania pościeli hotelowej

Każdy chce być witany serdecznie i uprzejmie a hotelową gościnność należy okazywać nie tylko podczas wynajmowania pokoju. Ważne jest, aby utrzymać i rozwijać jakość swoi usług z uwzględnieniem każdego szczegółu. A jedną z nich jest staranny dobór i pielęgnacja pościeli. Dlaczego to takie istotne? Każda najmniejsza plamka na pościeli może stać się najtrudniejszą przeszkodą i zasadniczo zepsuć wrażenie z pobytu w hotelu. Dlatego tekstylia hotelowe muszą łączyć nie tylko miękkość i oddychalność z hipoalergicznością, ale także nieskazitelny wygląd i czystość.

Czysta pościel hotelowa kojarzy się z wysokim standardem 

Czystość to klucz do sukcesu.To powinno być hasłem każdego hotelu dbającego o swój wizerunek. W końcu to czystość pościeli jest najwyższym kryterium jakości, którym kieruje się klient. Bez względu na to, jaką reklamę się zrobi dla swojego hotelu, w jakikolwiek sposób stara się przyciągnąć klienta, pierwszą rzeczą, na którą zwraca uwagę, jest oczywiście czystość i miękkość ręczników i pościeli. A jeśli pierwsze wrażenie rozczaruje, to już nie wróci do tego miejsca. Pranie w naszej pralni przemysłowej jest tańsze niż zorganizowanie własnej pralni hotelowej. Zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności inwestowania w budowę, zakup sprzętu czy płace personelu.

Ponadto komfort snu i wypoczynku zależy, od jakości pościeli w pokoju hotelowym. Dlatego tekstylia hotelowe powinny łączyć w sobie najlepsze właściwości: oddychalność, wytrzymałość, łatwość prania, przyjazność dla środowiska i bezpieczny skład, atrakcyjny wygląd. Aby pościel zachowała swój pierwotny wygląd i właściwości, przewidziano zasady pielęgnacji. Przestrzegając zaleceń dotyczących pielęgnacji pościeli, można znacznie przedłużyć jej czas użytkowania

Trwałość pościeli w hotelu

Dokładny okres użytkowania kompletów pościeli dla hoteli nie jest określony przez żadne dokumenty regulacyjne. W hotelach średniej wielkości jest to zwykle 4-5 lat. Obliczenie okresu zależy od kilku indywidualnych czynników:

  • Twardość wody. Woda o wysokiej twardości ma negatywny wpływ na włókna, a żywotność może skrócić do 2-3 lat. Ważny jest dobór odpowiedniego detergentu, który poprawia jakość wody.
  • Technologie prania. Nadmiernie wysokie temperatury i agresywne środki skracają żywotność prania o 1-2 lata. Stosowanie płynów do płukania podczas prania nie będzie zbyteczne, ponieważ nadaje miękkości i zmniejsza zużycie tkanin.
  • Materiał. Bawełna jest uważana za najbardziej odporną na zużycie, gruby perkal i satyna wymagają delikatniejszej pielęgnacji. Nie można jednak jednoznacznie przewidzieć żywotności każdego zestawu: średnio gość hotelowy spędza około 80% czasu w łóżku, a nie wszyscy odwiedzający są ostrożni podczas użytkowania pościeli.

Najważniejsze zasady i wskazówki prania pościeli hotelowej

Pranie pościeli hotelowej – jak utrzymać czystość w hotelu?

Jakie są najważniejsze zasady i wskazówki prania pościeli hotelowej? Nasza pralnia przemysłowa jest doskonałym partnerem biznesowym i dlatego bardzo ważne jest zrozumienie tego procesu. Można pomóc pościeli hotelowej, jeśli w przypadku silnego zabrudzenia zostanie jak najszybciej dostarczona do pralni. Im świeższa plama, tym łatwiej ją usunąć. Stare plamy będą wymagać poświęcenia znacznie większej ilości pracy podczas prania i wykorzystania silniejszego odplamiacza. Dobre zasady prania pościeli hotelowej stosowane w naszej pralni przemysłowej:

  • Mieszanie prania od różnych klientów jest niedozwolone: każde zamówienie jest przetwarzane, jako osobny ładunek.
  • Dla każdego rodzaju bielizny opracowany jest specjalny program prania, który pozwala najskuteczniej i najefektywniej usuwać zabrudzenia bez uciekania się do agresywnych metod czyszczenia na sucho.
  • Nawet najwyższe punkty alpejskich gór zazdroszczą blasku ręcznikom i pościelom poddanym specjalnemu programowi wybielania optycznego.
  • Nie stosujemy agresywnych metod prania / chloru / odplamiacza. Pranie pościeli hotelowej odbywa się profesjonalnymi bezpiecznymi środkami.
  • Nasz sprzęt pralniczy nie przesusza prania, zachowując jego pierwotne właściwości.
  • Każde zamówienie jest odpowiednio zapakowane.
  • Dostawa na czas, dokładnie pod adres, bez drobinek kurzu i dodatkowych kłopotów to główne zadanie naszych pracowników.

Dlaczego warto współpracować z profesjonalistami?

Na stosunek klientów do hotelu składają się drobiazgi i detale, my również przestrzegamy tej zasady. Pościel hotelowa prana w naszej profesjonalnej pralni odbywa się odpowiedniej temperaturze przy użyciu nowoczesnych środków, które bez problemu usuwają wszelkie plamy. A dodatkowe preparaty pomagają zachować miękkość i świeżość pościeli.Tworzą na powierzchni tkaniny cienką, niewidoczną warstwę, która chroni pościel hotelową przed działaniem wysokich temperatur oraz nie pozwala na jej elektryzowanie. Bardzo ważne jest aby suszenie pościeli hotelowej następowało natychmiast po praniu. A jeśli suszenie odbywa się za pomocą specjalnej suszarki włączony jest odpowiedni tryb. Nie wpływa to negatywnie na wytrzymałość włókien, dzięki czemu maglowanie pościeli jest szybkie. Zabieramy brudną pościel a dostarczamy czystą i pachnącą w idealnym stanie.