Pranie pościeli hotelowej – jak utrzymać czystość w hotelu?

Pranie pościeli hotelowej - jak utrzymać czystość w hotelu?

Przed każdym hotelem pojawia się pytanie – jak prać codzienny niekończący się strumień brudnej bielizny? W końcu każdy hotel jest zainteresowany czystą i świeżą pościelą, olśniewającymi ręcznikami, schludnym ubraniem obsługi, wykwintnymi obrusami hotelowej restauracji. Jak wiadomo, renoma i liczba klientów zależy od czystości pościeli w hotelu. Własna pralnia jest bardzo droga w utrzymaniu, dlatego wiele hoteli korzysta z usług naszej pralni przemysłowej. Naszym głównym zadaniem jest terminowe dostarczanie czystej bielizny w korzystnej dla hoteli cenie.

Dlaczego hotele powinny korzystać z usług pralni przemysłowej?

Nie jest tajemnicą, że pościel hotelowa może wytrzymać od 50 do 300 prań. Tak szeroki asortyment zależy przede wszystkim od jakości produktu, ale nie tylko. Pod wieloma względami żywotność determinuje jakość prania. Dzięki wysokiej jakości praniu wytrzymałość pościeli może zostać zwiększona o 40% lub więcej. Konieczne jest uwzględnienie zaleceń dotyczących czyszczenia niektórych tkanin. Pranie bielizny białej i kolorowej musi odbywać się oddzielnie, w różnych temperaturach.

Właściciele hoteli korzystając z usług firmy zewnętrznej takiej jak nasza pralnia przemysłowa uzyskuje wiele korzyści nie tylko finansowych, ale również czasowych. Co to oznacza? Nasz pracownik przyjeżdża do hotelu i odbiera brudną bieliznę. Po umówionym czasie dostaje czyste, wyprasowane, posortowane pranie. Nie ma problemów z organizacją prania, przechowywaniem brudnej i czystej pościeli, zakupem i konserwacją skomplikowanych profesjonalnych pralek, przeszkoleniem obsługi. Specjalizujemy się w pracy z klientami biznesowymi takimi jak hotele różnej wielkości. Oferujemy najbardziej lojalne ceny za usługę prania pościeli. Po zawarciu z nami umowy, właściciel hotelu będzie musiał tylko zająć się obsługą klienta i rozwijać swój biznes, a my zajmiemy się utrzymaniem w idealnej czystości pościeli hotelowej.

Pranie pościeli hotelowej - jak utrzymać czystość w hotelu?

Czysta pościel to dla hotelu dodatkowa gwiazdka

Pranie pościeli hotelowej pomaga w utrzymaniu czystość w hotelu. Jak to działa? Czystość pościeli jest integralną częścią pozytywnego wizerunku hotelu. Zwietrzałe tkaniny na poduszkach i kołdrach, które straciły swój kolor, wyblakły, są poplamione, wywołują nieprzyjemne doznania wśród gości. Dlatego pranie pościeli hotelowej lepiej powierzyć profesjonalistom, którzy zachowają oryginalny wygląd bielizny i sprawią, że będzie ona jedną z wizytówek hotelu.

Nasza pralnia przemysłowa wykonując usługę prania pościeli hotelowej zwraca uwagę na dopasowanie środków piorących oraz temperatur prania do danego rodzaju materiału. Jest to gwarancją jakości. Ważne! Usługi pralnicze dla hoteli wykonujemy według wszelkich standardów. W tym celu stosujemy nowoczesny sprzęt w postaci pralek, suszarek i magla, skuteczne detergenty, które działają na materiał delikatnie, jednocześnie dobrze usuwając wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Pościel hotelowa prana jest przy użyciu hipoalergicznych detergentów, które nie pozostawiają silnego nieprzyjemnego zapachu.

Do prania pościeli hotelowej wykorzystujemy nowoczesne technologie, które nie niszczą struktury tkaniny. Nasi klienci nie muszą martwić się problemami z dostawą i odbiorem prania, ponieważ sami zapewniamy taką usługę i gwarantujemy najkrótszy możliwy czas prania bielizny. Cechują nas przystępne ceny usług, ponieważ czystość w hotelu musi być przystępna. Dlatego jedną z naszych głównych zasad są rozsądne ceny. Ponadto posiadamy własne zaplecze sprzętowe, a materiały eksploatacyjne kupujemy tylko od sprawdzonych producentów.

Co trzeba wiedzieć o praniu pościeli hotelowej?

Jedną z głównych różnic pomiędzy produktem tekstylnym, który jest przeznaczony do użytku np. w hotelu, a tym, który jest stworzony do domu, jest jego trwałość. Jeśli zacznie się kopać głębiej, aby zrozumieć, od czego zależy żywotność, natychmiast pojawi się pierwszy czynnik – jakość produktu. Ręcznik wykonany z wysokiej, jakości nici, który jest produkowany z najwyższej jakości bawełny i profesjonalne wykończenie będzie oczywiście jednym z głównych czynników jego trwałości. Ale nie jedyny.Trwałość produktu w około 40% zależy od tego, jak i czym jest prany. A ci, którzy nie zwracają uwagi na to, ryzykują wydaniem dwa razy więcej pieniędzy na zakup tekstyliów.

Na przykład nieprzestrzeganie wysokości temperatury, a co najważniejsze suszenia / prasowania doprowadzi do:

  • Nadmiernego skurczu produktów. Przy wzroście temperatury prania produktu o 30 stopni C może prowadzić do 2-krotnego zwiększenia procentowego skurczu (dla wyrobów bawełnianych).
  • Kolorowa pościel zacznie blaknąć. Nawet produkt barwiony najbardziej zaawansowanymi metodami nie lubi prania w temperaturze powyżej 60 stopni C.
  • Produkty wykonane z tkanin mieszanych (np. bawełna/poliester) mogą przybrać szary kolor, jeśli temperatura prania przekroczy 70 stopni C.

Nieodpowiednie dozowanie detergentów lub nadmierna twardość wody powoduje, że na pranej pościeli osadza się pewna ilość brudu, soli, metali zawartych w wodzie. Prasowanie po praniu utrwala cały zestaw we włóknach tkaniny i oto efekt. Tkaniny z dodatkiem włókien sztucznych zwykle zaleca się prać w niższej temperaturze, w przeciwnym razie tkanina zszarzeje.

Dlaczego poszewki pościelowe, prześcieradła ulegają uszkodzeniu podczas procesu prania? Częste stosowanie detergentów na bazie chloru. Chlor znacznie osłabia nić. Nadmierne stężenie wybielacza. Samo w sobie nie ma to pozytywnego wpływu na pościel, jednak w połączeniu z brakiem uzdatniania wody może ją zrujnować. Zwykła woda z kranu jest daleka od ideału i zawiera dużą ilość zanieczyszczeń. Jednym z nich jest żelazo. Żelazo wzmacnia działanie wybielacza, więc gdy jest za dużo wybielacza i żelaza, powstanie dziura. Niskiej jakości sprzęt do prania, suszenia, prasowania. Słaba jakość perforacji bębnów pralek, prowadzi do nadmiernych naprężeń mechanicznych lub przywieranie do części maszyny. Aby uniknąć problemów z utrzymaniem nienagannej czystości pościeli hotelowej warto powierzyć cały proces prania naszej profesjonalnej pralni przemysłowej.