Jakie urządzenia muszą znajdować się w pralni?

urzadzenia w pralni

Aby pralnia mogła na co dzień prawidłowo funkcjonować, musi zostać wyposażona w sprzęt, który jej to umożliwi, a który zautomatyzuje każdy proces zachodzący w jej obrębie. Jak można się domyślić, urządzenia, które pojawią się w pralni znacznie różnią się od tych domowego zastosowania. Wynika to przede wszystkim z faktu, że muszą one być gotowe do jak najbardziej intensywnej, często nawet całodobowej ich eksploatacji. Które z urządzeń i sprzętów powinny się zatem znaleźć na wyposażeniu każdej szanującej się pralni, niezależnie od profilu prowadzonej przez nią działalności? Co liczy się najbardziej w przypadku każdego z nich? Kilka słów na ten temat powiemy w naszym dzisiejszym wpisie.

Podstawowy sprzęt do wyposażenia pralni chemicznej

Sprzęt, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdej pralni chemicznej można podzielić na dwie kategorie: ten absolutnie podstawowy, bez którego takowa nie byłaby w stanie istnieć oraz taki pomocniczy, który warto, aby posiadała, ale bez którego również mogłaby sobie poradzić. Solidna pralnia pokroju firmy Mania Prania odnajduje balans w tych dwóch kategoriach, tę pierwszą dopełniając drugą i inwestując w sprzęt rzeczywiście przydający się w jej codziennym działaniu. Mowa tutaj między innymi o:

  • pralkach – absolutnie podstawowy sprzęt, bez którego pralnia nie byłaby w stanie istnieć. Musi być odpowiednio duży, by mógł sprostać olbrzymiemu zapotrzebowaniu właśnie na jego usługi. Zazwyczaj pojedyncza pralnia dysponuje kilkoma (a nawet kilkudziesięcioma) pralkami, które chodzą praktycznie całą dobę (lub przez cały czas pracy danej firmy). W ich przypadku liczy się wielkość wsadu, moc urządzenia, ilość programów oraz czas przeprowadzania pojedynczego prania;
  • suszarkach –  obok pralek stanowią kolejną podstawę. Tak jak i one muszą cechować się odpowiednim wsadem, ale też szybkością przeprowadzania procesu suszenia – zwłaszcza, że klienci pralni w dzisiejszych czasach nie należą do najbardziej cierpliwych;
  • stołach detaszerskich – na stołach tego typu odbywa się wstępne czyszczenie miejsc szczególnie zaplamionych – takich, które wymagają wstępnej obróbki (zazwyczaj przy użyciu specjalnych pistoletów parowych);
  • pojemnikach, wieszakach oraz pokrowcach – choć ciężko określić je mianem urządzeń elektrycznych, są bardzo istotną częścią całej pralni. W dodatku taką, po którą sięga się dosłownie każdego dnia, a która w znacznym stopniu ułatwia jej codzienne funkcjonowanie. Przede wszystkim jednak pozwala na właściwe przechowywanie ubrań oraz tkanin pozostawianych przez klientów i dbanie o to, by również po zakończonym praniu były bezpieczne od jakichkolwiek rzeczy mogące je zabrudzić czy zniszczyć.

Warto wiedzieć, że większość sprzętu używanego w pralni działa w towarzystwie odpowiednio do niego dobranych środków chemicznych. Ich wybór ma kolosalne znaczenie, bo i przyczynia się do szeroko pojętej efektywności działania pralni, ale też do tego, jak funkcjonuje zakupiony do niej sprzęt.

urządzenia w pralni

Na co patrzeć w kontekście urządzeń do pralni?

Podstawą w wyborze urządzeń, które mają trafić do pralni chemicznej jest zdanie sobie sprawy z tego, że tak naprawdę będą one działać nieustannie w godzinach funkcjonowania pralni. Oczywistym jest zatem, że ich jakość musi być jak najwyższa – podobnie zresztą, jak wytrzymałość. Muszą być gotowe do maksymalnie intensywnej pracy. Urządzenia do pralni muszą też być odpowiednio duże – w szczególności jeśli chodzi o pralki i suszarki, ale też wszelkiego rodzaju stoły i pojemniki do sortowania.

Wybierając urządzenia do pralni warto też zwrócić uwagę na ich producenta. Na rynku sprzętu skierowanego do właścicieli pralni działa kilku, którzy są zaufanymi graczami na rynku, a którzy już od wielu lat zajmują się wyposażaniem tego typu firm. Warto też zwrócić uwagę na cenę, zawsze korelując ją z możliwościami konkretnego sprzętu. Istotna w tym wszystkim jest również gwarancja, jakiej udziela jego producent. Im ona dłuższa, tym większą możemy mieć pewność co do niezawodności sprzętu, w jaki się wyposażamy.

Jeżeli jesteśmy klientami profesjonalnej pralni – takiej jak chociażby Mania Prania, która obsługuje klientów biznesowych, powinniśmy mieć świadomość co do tego, jakie urządzenia powinny być na jej wyposażeniu i czym powinny się one odznaczać. Ich odpowiedni wybór przez pralnię wpływa nie tylko na efektywność jej działania (oraz ekonomiczność całego procesu), ale też przede wszystkim na jakość świadczonych przez nią usług. Nie od dziś bowiem wiadomo, że to, czy dane pranie się uda w dużej mierze zależy od sprzętu, który posłuży jego realizacji.

Podsumowanie

Profesjonalna pralnia chemiczna – niezależnie od tego, czy tak jak Mania Prania będzie skupiała się na obsłudze branży hotelowej czy dowolnej innej – musi dysponować najwyższej jakości sprzętem, który umożliwi jej świadczenie swoich usług na najwyższym poziomie. Tylko wtedy będzie można mieć pewność co do tego, że zostanie się przez nią obsłużonym maksymalnie sprawnie, a usługi, których się podejmie zostaną wykonane zgodnie z wymaganiami oraz oczekiwaniami klientów.