Usługi pralnicze w hotelu czy na zewnątrz?

pralnia dla hoteli

Osoby prowadzące własne hotele często zastanawiają się, co będzie dla nich lepsze w tym temacie. Od czego zależą ostateczne wybory? Dlaczego znacznie lepszym rozwiązaniem jest zlecanie usług pralniczych zewnętrznym firmom? Jak takie podmioty wybierać? Kiedy zaś warto pomyśleć o praniu w swoim hotelu?

Dlaczego warto zdecydować się na zewnętrzne firmy?

Właściciele hoteli nierzadko mają taki właśnie dylemat. Co liczy się dla nich w największym stopniu w czasie podejmowania ostatecznych decyzji? Na jednym z pierwszych miejsc są oczywiście sprawy finansowe. Na tej podstawie bardzo duża część społeczności hotelarskiej decyduje się powierzać usługi pralnicze zewnętrznym firmom. Dlaczego? Wychodzi po prostu o wiele taniej. Aby posiadać własną pralnię, trzeba ją najpierw stworzyć i wyposażyć. To już generuje niemałe koszty, a przecież to dopiero początek. Poza tym należy zatrudnić kilku pracowników, którzy będą odpowiedzialni za realizowanie tych czynności. Nie można zaś zdecydować się na kogoś pierwszego z brzegu. Wszak usługi pralnicze muszą być wykonywane przez osoby posiadające spore umiejętności teoretyczne oraz przede wszystkim praktyczne. Poza tym własna pralnia to też inne, comiesięczne koszty. Trzeba bowiem kupić środki piorące, pojazdy do transportowania brudnej oraz czystej bielizny itp. Na dodatek takie usługi pralnicze to duże rachunki za prąd. A przecież energia elektryczna jest rok po roku kalendarzowym coraz droższa. Raczej nie zapowiada się, by coś w tej materii miało się zmienić w najbliższym czasie. Jakie jeszcze koszty są generowane? Chodzi o duże zużycie wody, konieczność zorganizowania kanalizacji itp.

Spore znaczenie ma oczywiście jakość usług. Czysta, pachnąca pościel itp. to obowiązek każdego szanującego się hotelu. Obecnie zdecydowana większość właścicieli tych podmiotów decyduje się na zewnętrzne firmy. Jeśli zostaną wybrani profesjonaliści, to usługi pralnicze będą realizowane zgodnie z najwyższymi standardami. O czym jeszcze warto pamiętać? Nie da się ukryć, że kooperowanie na tej płaszczyźnie z nowoczesnymi firmami zewnętrznymi sprawia, że część obowiązków spoczywa na innych barkach. Prowadzenie hotelu jest niewątpliwie bardzo czasochłonne. Właściciele tych podmiotów chętnie współpracują zatem z firmami zewnętrznymi. Dzięki temu mogą po prostu skupić się na innych obowiązkach. Nie muszą zaś obawiać się, że usługi nie zostaną zrealizowane fachowo. Spora konkurencja na rynku sprawia, że podmioty działające w tej branży dokładają wszelkich starań, by hotelarze byli zadowoleni z ich usług. Działają zatem nie tylko dokładnie, ale także szybko. Nie może zatem zaskakiwać, że po przeanalizowaniu wszystkich czynników tak dużo osób ostatecznie decyduje się na firmy zewnętrzne realizujące usługi pralnicze.

Jakie firmy w ostatecznym rozrachunku wybrać?pralnia hotelowa

Warto postawić na firmy realizujące usługi pralnicze, które zajmują się tym tematem już od relatywnie długiego okresu. Nie zaszkodzi sprawdzić opinii na temat danego podmiotu. Profesjonaliści gwarantują maksymalne zadowolenie z ich usług. Są na rynku podmioty, które oferują nawet… zwrot pieniędzy, gdyby jakość danej usługi nie przypadła hotelarzowi do gustu. Na co jeszcze zwracać uwagę? Najlepiej stawiać na firmy wyspecjalizowane właśnie w tym sektorze. Jeśli konkretna firma od lat wykonuje usługi wyłącznie dla branży hotelarskiej, to jest to bardzo dobry znak. Dzięki temu dany podmiot może skupić się tylko na jednym dziale. Nie da się zaś ukryć, że wtedy jest o wiele łatwiej o świadczenie usług na najwyższym możliwym poziomie. Jeśli zaś firma wykonuje zadania dla Klientów biznesowych oraz tak samo indywidualnych, to często jakość realizowanych zadań pozostawia sporo do życzenia.

Co jeszcze jest ważne? Trzeba zwrócić uwagę, by zdecydować się na firmy pod kątem lokalizacji. Dzięki temu można liczyć na profesjonalne i szybko realizowane usługi pralnicze. Są zaś na rynku fachowcy, którzy są w stanie wykonać pranie (nawet dużych partii rzeczy) w ciągu od 24 h do 48 h. To zaś bardzo szybko. Nie ma zatem możliwości, że hotelowym gościom zabraknie np. czystej pościeli. Co jeszcze charakteryzuje porządne firmy? To bardzo wykwalifikowany personel, który ma do dyspozycji nowoczesne urządzenia. Fachowcy stosują też najlepsze środki piorące, które są odpowiednio dozowane przy użyciu zaprogramowanego systemu.

Nowoczesne firmy świadczące usługi pralnicze są bardzo dobre zorganizowane. Nie ma zatem opcji, by jakaś partia przekazanych rzeczy zginęła lub pojechała (po wypraniu) do innego hotelu itp. Wszystko jest skrupulatnie zapisywane. Dodatkowo porządne firmy z tej branży świadczą bardzo uniwersalne usługi. Można bowiem zdecydować się m.in. na pranie pościeli, obrusów, czy maglowanie.

Kiedy wybrać zaś usługi pralnicze we własnym hotelu?

Niektóre hotele organizują pralnię na miejscu. Dotyczy to jednak przede wszystkim podmiotów o bardzo szerokiej skali działania. Właścicielom takich miejsc przede wszystkim chodzi o kwestie logistyczne. Są też osoby w tej branży, które wolą zajmować się takimi zadaniami we własnym zakresie, bo obawiają się, że np. zewnętrzna firma nie dotrzyma terminów… Jeśli jednak zdecydujesz się na współpracę z fachowcami, to takie sytuacje nie będą miały miejsca. Od pewnego okresu bardzo łatwo można zaś zaobserwować, że pralnia we własnym hotelu to coraz rzadziej praktykowana opcja.